1. Úvodní stránka
  2. O saunách a cedru
  3. Saunování a cedr - proč to jde dohromady?

Saunování a cedr - proč to jde dohromady?

745Jedinečný zážitek ze saunování díky zdravotně prospěšnému cedrovému dřevu.

Saunování není jenom vyhledávaný způsob uvolnění a relaxu, ale má i pozitivní účinky na lidský organismus. Kromě konvečních saun si svoje místo stále častěji nachází i sudové sauny ze vzácného cedrového dřeva.

Ručně vyráběné z nejkvalitnějšího borovicového a cedrového dřeva to jsou sudové sauny z Cedrového ráje.

Rozhodujete se pro saunu a nevíte z kterých řešení vybrat. Možná pro Vás bude vhodné originální řešení – sudová sauna ze sibiřského cedru od výrobce cedrový ráj.

V porovnání s jinými řešeními má venkovní sudová sauna mnoho výhod:

  • Sudová sauna má kompaktní celkové rozměry, takže lze umístit i na malou plochu.
  • Kulatý tvar sauny umožňuje rychlou přípravu sauny k saunování. Sauna by měla být připravena k použití do 30. – 45. minut dle počasí.
  • Montáž je velmi snadná buď si saunu můžete složit dle návodu, nebo můžete využit naše odborníky na montáž.
  • Cedr použitý v našich saunách je jehličnatý strom, který je těžen v těžko přístupné sibiřské oblasti. Oblast těžby je známá svoji vysokou kvalitou dřeva.
  • Po roztopení sauny, začne cedr uvolňovat proaktivní antibakteriální přírodní látky tzv. Fytoncidy. Cedr je tedy velmi prospěšný při problémech horních cest dýchacích. Pomáhá při alergiích a astmatech.

Díky těmto zmíněným vlastnostem jsou sudové sauny v Rusku a sousedních zemích velmi oblíbené a jejich obliba začíná pronikat i do zemí na západ. Hlavně do Německa, Rakouska a Francie.

 

Nahoru